60-lecie Hufca

Utworzono: wtorek, 07, marzec 2017

Hufiec ZHP Szczecin-Pogodno – istnieje od 25 kwietnia 1957 roku, kiedy to rozwiązano Hufiec Miejski w Szczecinie, a na jego miejsce powołano do życia 4 hufce: Dąbie, Nad Odrą, Pogodno oraz Śródmieście.

W tym roku zuchy, harcerze i instruktorzy świętowali 60-lecie naszego Hufca. W ramach obchodów Jubileuszu wszystkie jednostki Hufca zdobywały "Odznakę 60-lecia". Podczas roku harcerskiego , na zbiórkach, należało wykonać kilka zdań związanych z założycielem Hufca - hm. Telesforem Badetko, które przybliżyły naszym podopiecznym historię Hufca i sylwetkę Druha Telesfora. Książnica Pomorska w Szczecinie, z pomocą członków Kręgu Seniorów "Korzenie" zorganizowała wystawę poświęconą hm. Telesforowi Badetko oraz spotkanie wspominkowe dla jego byłych podopiecznych oraz sympatyków. Wystawa trwała 2 tyg. i była dostępna dla wszystkim mieszkańców Szczecina.
Główne obchody zorganizowano 22 kwietnia 2017 r. Przed południem wszystkie jednostki Hufca wzięły udział w Grze Miejskiej "Kim był Druh Telesfor?", a następnie przemieściły się na Skwer im. Telesfora Badetko na którym został przeprowadzony uroczysty Apel Hufca Szczecin-Pogodno. Na Apelu odczytano wyniki rywalizacji podczas przedpołudniowej Gry oraz wręczono pamiątkowe odznaki z okazji Jubileuszu.