Nowa składka członkowska

Szanowni Rodzice,

Informujemy, że wzrasta kwota składki członkowskiej dla wszystkich zuchów, harcerzy i naszych instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego. Od października 2017 roku wyniesie ona 144 zł/rok (12 zł miesięcznie).

Na co przeznaczona zostanie składka?

- ubezpieczenie członków ZHP,
- przygotowanie atrakcyjnych propozycji programowych dla Państwa dzieci, adekwatnych do ich wieku, potrzeb i zainteresowań,
- zakup materiałów programowych na zbiórki,
- dofinansowanie szkoleń podnoszących kwalifikacje naszej kadry,
- obsługę administracyjną naszej działalności.

Należy zwrócić uwagę, że wszyscy drużynowi podejmują się swojej funkcji społecznie - na zasadzie wolontariatu, a Hufiec nie czerpie korzyści majątkowych ze swojej działalności.
Związek Harcerstwa Polskiego jako organizacja wychowawcza od lat wspomaga Waszych dzieci w rozwoju. Nieustająco podejmujemy wysiłek w celu podnoszenia jakości naszego działania. Więcej na https://zhp.pl/rodzice/poradnik-rodzica/

Składkę można wpłacać w trybie miesięcznym (12 zł), kwartalnym (36 zł) lub rocznym (144 zł) na konto Raiffeisen Bank Polska 65 1750 0012 0000 0000 3217 4318 tytułem: imię i nazwisko dziecka, jednostka - składka członkowska

Opłacanie składek dla członków Stowarzyszenia w tym Związku Harcerstwa Polskiego jest obowiązkiem wynikającym z Ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie z 24 kwietnia 2003 roku (Dz.U.2016.0.1817 t.), zaś jej wysokości wynika z Uchwały nr 59/XXXVIII Rady Naczelnej ZHP z dnia 3 czerwca 2017 r. w sprawie określenia wysokości podstawowej składki członkowskiej na rok 2018.