Namiestnictwa

Namiestnictwo to zespół programowo-metodyczny powoływany przez właściwą komendę hufca do pracy z drużynowymi i funkcyjnymi danej grupy metodycznej. Ze względu na grupy metodyczne można wyróżnić namiestnictwa: zuchowe, harcerskie, starszoharcerskie, wędrownicze. Odpowiednikiem namiestnictw w chorągwiach są referaty.

Zadaniem namiestnictwa jest wspieranie śródrocznej pracy drużyn, wspieranie rozwoju drużynowych oraz kadry drużyn, przygotowanie i realizacja rocznego planu pracy namiestnictwa, który jest integralną częścią planu pracy hufca, pozyskiwanie nowej kadry, organizacja Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej.

Na czele namiestnictwa stoi namiestnik, wybierany na tę funkcję przez członków namiestnictwa, a mianowany rozkazem właściwego komendanta hufca.

Obecni namiestnicy Hufca:

PuzelZ
Namiestnik zuchowy - pwd. Kaludia Jackowska,
PuzelH
Namiestnik harcerski - pwd. Klaudia Borkowska,

HsW

Namiestnik starszoharcerski i wędrowniczy - pwd. Katarzyna Mosiejczuk

Copyright 2018. Joomla 1.7 templates. | | Hufiec ZHP Szczecin-Pogodno, Dworcowa 19, 70-206 Szczecin | tel. 91 4340 213 | szczecinpogodno@zhp.pl