Namiestnictwa

Opublikowano

Namiestnictwo to zespół programowo-metodyczny powoływany przez właściwą komendę hufca do pracy z drużynowymi i funkcyjnymi danej grupy metodycznej. Ze względu na grupy metodyczne można wyróżnić namiestnictwa: zuchowe, harcerskie, starszoharcerskie, wędrownicze. Odpowiednikiem namiestnictw w chorągwiach są referaty.

Zadaniem namiestnictwa jest wspieranie śródrocznej pracy drużyn, wspieranie rozwoju drużynowych oraz kadry drużyn, przygotowanie i realizacja rocznego planu pracy namiestnictwa, który jest integralną częścią planu pracy hufca, pozyskiwanie nowej kadry, organizacja Harcerskiej Akcji Letniej i Zimowej.

Na czele namiestnictwa stoi namiestnik, wybierany na tę funkcję przez członków namiestnictwa, a mianowany rozkazem właściwego komendanta hufca.

Obecni namiestnicy Hufca:

PuzelZ
Namiestnk zuchowy - pwd. Elżbieta Hływa,                      Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
PuzelH
Namiestnik harcerski - pwd. Klaudia Borkowska,                 Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

HsW

Namiestnik starszoharcerski i wędrowniczy - pwd. Karolina Strojna,         Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.